Artisteer اولین تولید کننده اتوماسیون های طراحی قالب های سایت برای طراحی وب سایت به صورت آنلاین که طراحی سایت های نظیر wordpress , joomla , blogger , drupal ,  و سایر مجموعه پرتال ها و وبلاگ های پرطرفدار دنیا را در کارنامه خود داشت.

 اخیرا اقدام به راه اندازی مجموعه ای برای طراحی قالب های حرفه ای تحت قالب پرتال دات نت نیوک نموده است.

در واقع Artisteer برای همه کاربران مجموعه کد باز دات نت نیوک این امکان را فراهم می سازد تا با کمترین توانایی در زمینه زبان های برنامه نویسی طراحی وب سایت، برنامه های جانبی مانند Dreamweaver و یا حتی  Photoshop  اسکین های دلخواه خود را به صورت کاملا حرفه ای  در قالب پرتال دات نت نیوک طراحی کنند. “Artisteer” این امکان را برای کاربران فراهم می سازد تا حتی لایه ها و فونت های قالب خود را مطابق با سلیقه خود طراحی کنند.

طراحی اسکین اختصاصی دات نت نیوک توسط “Artisteer” شامل چند مرحله است:

1- برای طراحی اسکین مورد نیاز خود برنامه “Artisteer”  را اجرا کنید و گزینه  “Suggest Design” را انتخاب نمایید.

2- همه ویژگی های ظاهر سایت خود اعم از لایه ها، رنگ ها و فونت های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

3- بر روی گزینه Export کلیک نموده و پرتال دات نت نیوک خود را انتخاب نمایید.

4- اسکین دات نت نیوک خود را در یک فایل فشرده در کامپیوتر خود ذخیره کنید. اگر با نسخه ویرایش 4 دات نت نیوک کار می کنید یک فولدر اضافی به نام ArtMenuSO.zip نیز هنگام ذخیره سازی ایجاد خواهد شد.

5- در قسمت مدیریت روی گزینه اسکین کلیک کرده و بعد از وارد شدن به قسمت مدیریت اسکین بر روی گزینه بارگزاری اسکین کلیک نمایید. بر روی گزینه “Browse” کلیک کرده و فولدر اسکین ساخته شده را انتخاب کرده و بر روی نصب اسکین کلیک نمایید.

6- هنگام نصب در محیط دت نت نیوک 4 در قسمت میزبان وارد قسمت تعریف ماژول شوید و بر روی گزینه بارگزاری ماژول جدید کلیک کنید. در پایان فولدر ArtMenuSO.zip را انتخاب و نصب ماژول بزنید.

ش ساخت قالب با استفاده از امكانات آرتيستير .آموزش فوق بسيار مختصر و فقط جهت آشنايي با نحوه ايجاد قالب با آرتيستير در سريعترين حالت مي باشد.

 

1- ابتدا برنامه Artisteer را اجرا نماييد.همانطور كه در تصوير ميبينيد در سمت چپ گزينه اي بنام Suggest Design وجود دارد. با كليك بر روي گزينه فوق برنامه آرتيستير به صورت تصادفي (رندوم) يك قالب را ايجاد مي كند.

 

2- پس از ايجاد قالب اوليه مي توانيد با استفاده از ساير گزينه هاي موجود در سربرگ هاي برنامه آرتيستير تنظيمات دلخواه خود از قبيل موقعيت ماژول ها،رنگ ها و فونت ها،پس زمينه،صفحه كلي،هدر،دكمه ها و … را تعيين نماييد.

 

 

3- پس از اتمام كار به منوي Export رفته و براي ذخيره قالب خود بايد نسخه مور نظر دات نت نيوك خود را انتخاب نماييد:

 

 

4- سپس با كليك بر روي دكمه ok قالب دات نت نيوك خود را به صورت Zip ذخيره نماييد:

 

5-اكنون به بخش مديريت دات نت نيوك خود برويد و قالب خود را انتخاب نماييد.