MyBulletinBoard یا به اختصار MyBB سیستمی است که بر پایه زبان برنامه نویسی PHP و بانک اطلاعاتی MySQL نوشته شده است.این سیستم توسط Chris Boulton ساخته شده است و توسط گروه MyBB پشتیبانی می شود.این انجمن ساز مای بی بی دارای مجوز LGPL است.

در حال حاضر انجمن ساز مای بی بی یکی از بهترین،پرکاربرد ترین و یکی از پرطرفدارترین انجمن سازها در ایران به حساب می آید.
مای بی بی هم مانند جوملا و وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا متن باز یا (Open Source) و رایگان است.

مای بی بی کارش رو از سال 2002 میلادی شروع کرده و جدید ترین نسخه آن 1.8.3 می باشد که امکانات زیاد و جدیدی به این نسخه اضافه شده است.
یکی از معایب مای بی بی این است که از نظر ظاهر و زیبایی از ویبولیتین جا مانده است،اکنون منتظر هستیم تا نسخه 2 مای بی بی انشار پیدا کند تا شاید از نظر ظاهری پیشرفتی داشته باشد. سیستم انجمن ساز ویبولیتین دارای امکانات زیادی است اما مای بی بی با داشتن پلاگین ها متعدد پیشرفته تر است.

همچنین مای بی بی دارای محیط کاربرپسند و آسان می باشد. از مزایای مهم انجمن ساز مای بی بی به امنیت آن باید اشاره کرد که خیلی کم گزارش شده است که انجمن های ساخته شده با مای بی بی هک شود.این درحالی است که سیستم انجمن ساز VB بارها مقابل حمله اینترنتی قرار گرفته است.

یکی مزایای اصلی مای بی بی پشتیبانی از 20 زبان زنده دنیا است که باعث محبوبیت آن در کشور های مختلف شده است.این سیستم انجمن ساز پنل مدیریتی پیشرفته ایی دارد که کار را برای مدیر انجمن بسیار راحت می کند.

همانطور که گفته شد مای بی بی انجمن سازی رایگان است و در تمامی هاست می شود از آن استفاده کرد اما در سیستم VB در هاست های مخصوص باید از آن استفاده کرد دلیل آن هم غیرقانونی بودن آن است.

 

خصوصیات مدیریت محتوا MyBB :

استفاده آسان:
هم برای شما و هم برای کاربران شما،
فکر های زیادی در MyBB  واسط شدند که استفاده از آن را آسان کنند. مای بی بی از ساختار برد گفتگوی استاندارد استفاده می کند، بنابراین بازدیدگان شما احساس آشنایی با طریقه استفاده از مای بی بی را خواهند کرد. کاربران شما می توانند از کنترل پنل مای بی بی برای تغییر روشی که آن ها گفتگو ها را می بینند استفاده کنند. آن ها هم چنین می توانند آسان شروع کنند و به گفتگو ها پاسخ دهند و ارسال هایشان را علامت گذاری کنند. مدیران کل  و مدیران انجمن می توانند از ویرایش MyBB درون خطی و ویژگی های میانه برای کنترل بحث ها و منظم نگه داشتن تالار گفتگو استفاده کنند.

مدیریت:

پانل مدیریت MyBB گسترده است و به شما اجازه کنترل هر جنبه از برد گفتگوی شما را می دهد. شما به راحتی می توانید رفتار، طرح، گزینه ها و ساختار برد گفتگوی خود را تغییر دهید. اگر شما می خواهید از کاربران برای ارسال بیش از یک بار در هر x ثانیه ممانعت کنید، می توانید این کار را انجام دهید.
شما هم چنین می توانید در صورت تمایل به کاربران خود اجازه دهید به ارسال هایشان امضا اضافه کنند. اضافه سفارشی  MyCode می تواند به همان اندازه آسان، مدیریت نمایش ارسال ها و موضوع ها را انجام دهد.

سیستم پلاگین :

MyBB یکی از پیشرفته ترین سیستم های افزونه در میان بردهای انجمن امروزی می باشد.
فقط چند دقیقه برای نصب پلاگین  طول می کشد که می تواند MyBB را متناسب با نیازهای شما یا حتی بهتر بسازد. جامعه فعال و دوستانه MyBB تعداد زیادی از پلاگین ها را توسعه داده است که برای استفاده آماده هستند؛ در میان آنها پلاگین هایی هستند برای نمایش تمام موضوعات بدون پاسخ، گسترش آمار تالار گفتگو، نشان دادن دسترسی هایی که در فروم وجود دارد و خیلی بیشتر… وجود دارند.