آموزش نصب دات نت نیوک

ژانویه 20th, 2019 by

در این آموزش قصد داریم نحوه سفارش سازی و نصب پرتال DotNetNuke را روی سرور پلسک آموزش دهیم.جهت نصب DotNetNuke شما حداقل یک دیتابیس MS SQL نیاز خواهید داشت. بعضی از سرویس دهنده های میزبانی وب، سرویس های SQL را به صورت جداگانه ارائه می کنند. مجموع فایلهای دیتابیس پس از نصب DotNetNuke در حالتی که هیچ محتوایی ندارد حدود 70 مگابایت می باشد. (بیشتر…)

آشنایی با نرم افزار Artisteer

ژانویه 20th, 2019 by

Artisteer اولین تولید کننده اتوماسیون های طراحی قالب های سایت برای طراحی وب سایت به صورت آنلاین که طراحی سایت های نظیر wordpress , joomla , blogger , drupal ,  و سایر مجموعه پرتال ها و وبلاگ های پرطرفدار دنیا را در کارنامه خود داشت.

(بیشتر…)

مقایسه آی پی v4 با v6

ژانویه 20th, 2019 by

گسترش روز افزون اینترنت و نیاز به آدرس های بسیار بیشتر تیم Internet Engineering Task Force را برآن داشت تا به فکر تکنولوژی های جدیدی باشند تا امکان تعریف آدرس های آی پی بیشتری فرآهم گردد. بهترین راه ساخت مجدد نشانی پروتکل اینترنت بود . در سال ۱۹۹۵ میلادی نسخه جدید نشانی پروتکل اینترنت با نام آی پی نسخه ۶ معرفی گردید . اندازه آدرس از ۳۲ بیت به ۱۲۸ بیت افزایش یافت وامکان آدرس دهیتا ۲به توان ۱۲۸ آدرس افزایش یافت.

(بیشتر…)

خطرناک ترین تهدید های امنیتی در CLOUD COMPUTING

ژانویه 20th, 2019 by

در یک بازه زمانی کوتاه، رایانش ابری یا همان Cloud Computing روش های تجارت و دولت مداری را تغییر داد و همزمان مشکلات امنیتی جدیدی را به وجود آورد. گسترش مدل ابری باعث شد که تجارت های مبتنی بر تکنولوژی، بیش از پیش تاثیرپذیر شوند.

(بیشتر…)

آشنایی با سیستم فایل توزیع شده HDFS

ژانویه 20th, 2019 by

هنگامی که حجم یک مجموعه داده به حدی زیاد می شود که دیگر یک ماشین به تنهایی قادر به نگهداری آن نیست، بحث پارتیشن سازی داده و تقسیم آن بر روی چندین ماشین مجزا مطرح می گردد. فایل سیستم هایی که مدیریت ذخیره سازی اطلاعات در سطح شبکه ای از ماشین ها را عهده دار هستند

(بیشتر…)

هدوپ (Hadoop) چیست؟

ژانویه 20th, 2019 by

تاکنون به این اندیشیده اید که چطور شرکت های بزرگی مانند یاهو یا فیسبوک می توانند اطلاعات زیاد و سنگین کاربران خود را نگهداری کنن؟ آیا در مورد سیستم ذخیره سازی کلود شرکت هایی مانند گوگل، آمازون و دراپ باکس چیزی شنیده اید؟ بله.. جواب سؤال شما موضوع نوشتارمن می باشد.

(بیشتر…)

چالش های رایانش ابری

ژانویه 20th, 2019 by

رایانش ابری یکی از مدلهای محاسباتی در حال ظهور است که به سازمان ها این امکان را می دهد که با توجه به نیازهای عملیاتی، منابع خود را کاهش یا افزایش دهند. در واقع رایانش ابری به معنی توسعه و به کارگیری فناوری کامپیوتر به منظور ارائه منابع محاسباتی از طریق اینترنت می باشد.

(بیشتر…)

معرفی OpenStack

ژانویه 20th, 2019 by

OpenStack مجموعه از بسته های نرم افزاری است که با هم برای کنترل مجموعه ای از رایانش، ذخیره سازی و منابع شبکه کار می کنند. این منابع (که مرکز داده شما را تشکیل می دهند) از طریق یک داشبورد بر اساس وب مدیریت می شوند که به دو دسته از کاربران خدمات دهی می کند:

(بیشتر…)

معرفی داکر و ارتباط آن با رایانش ابری

ژانویه 20th, 2019 by

داکر نام کمپانی توسعه دهنده تنها پلتفرم مجازی سازی سطح سیستم عامل با پشتیبانی از امکانات ابری است.یکی از قابلیت‌های منحصر به سیستم‌عامل لینوکس (داکر تنها بر روی لینوکس اجرا می‌شود و حامل‌های آن هم تنها می‌توانند لینوکس باشند) امکان ایجاد حامل است. یک حامل، به نوعی یک مجازی‌ساز در سطح سیستم‌عامل است، به این معنی که به غیر از هسته سیستم‌عامل،‌ همه اجزای سیستم‌عامل درون حامل از سیستم‌عامل بیرونی مستقل است.

(بیشتر…)

آشنایی با زبان برنامه نویسی Q#

ژانویه 20th, 2019 by

ماکروسافت یک نسخه از پیش نمایش کیت توسعه کوآنتوم (Quantum Development Kit) که شامل زبان برنامه نویسی Q# می باشد را بصورت رایگان ارائه داده است.

(بیشتر…)