لیست مطالب آموزش zPanel در هاست لینوکس


تنظیم آدرس دی ان اس در Zpanel

با استفاده از این آموزش شما قادر خواهید بود که در پنل مدیریتی هاست خود آدرس های دی ان اس دامنه را تنظیم کنید.


مشاهده میزان مصرف منابع هاست لینوکس در zPanel

اگر قصد دارید که هاست خود را مدیریت کنید وببینید که فضا های هاست چگونه مصرف شده در این مقاله به شما نحوه دقیق مدیریت فضای هاست را اموزش می دهیم.


نحوه کار با بانک اطلاعاتی در zpanel

اولین گام برای راه اندازی یک وب سایت ایجاد پایگاه داده (Database) می باشد. فرقی ندارد که می خواهید از کدام CMS یا زبان برنامه نویسی استفاده کنید. ولی حداقل باید یک بانک اطلاعاتی بر روی هاست داشته باشید تا اطلاعات سایت در آنجا ذخیره شود.

با استفاده از این آموزش شما قادر خواهید بود که در پنل مدیریتی هاست خود کاربر بانک اطلاعاتی و خود بانک اطلاعاتی را ایجاد کنید.

 


نحوه ایجاد کاربر ftp در Zpanel

در چند مقاله قبل در خصوص اینکه  اصلا پروتکل FTP چیست به تفصیل صحبت کردیم. همانطور که وعده داده بودیم در این مقاله در خصوص اینکه چگونه اکانت FTP در هاست بسازیم صحبت خواهیم کرد.


نحوه ساخت ایمیل در Zpanel

با ساخت ایمیل در زد پل شما می توانید یک ایمیل اختصاصی داشته باشید و از آن ایمیل ارسال و دریافت کنید و هچنین شما می توانید ایمیل خود را به نرم افزار های مدیریت ایمیل وصل کنید و یا از webmail استفاده کنید.


مدیریت فایلها در کنترل پنل Zpanel

فایل منیجر زد پنل نیر مانند سایر بخش های آن به امکانات کاملی مجهز است گرچه ممکن ایت در ابتدا که با آن آشنایی کافی ندارید به نظرتان کار کردن با آن کمی سخت باشد ولی واثعیت این است که پس از صرف چند دقیقه وقت و آشنا شدن با بخش های مختلف آن ، قادر خواهید بود به سادگی تمام نیازهای خود را در ان برآورده سازید .

در این بخش شما را با ساختار کلی فایل ها و فولدر ها در فایل منیجر و نحوه ی استفاده از آن آشنا خواهیم کرد .


روش نصب جوملادر zpanel

برای آموزش نصب جوملا ابتدا آخرین نسخه جوملا را از لینک زیر دانلود کنید

دانلود جوملا فارسی

پس از دانلود جوملا وارد پنل هاست خود شوید و به File Manager بروید و در روت هاست خود فایل فشرده جوملا را آپلود سپس اکسترکت کنید


نحوه اکسترکت کردن فایل zip در zPanel

چگونه در زد پنل فایل های فشرده را Extract  (‌ استخراج ) کنیم ؟

برای این کار بعد از ورود به کنترل پنل به فایل منیجر رفته و به مسیری که فایل فشرده در آن وجود دارد بروید.


روش نصب وردپرس در zpanel

برای آموزش نصب وردپرس ابتدا آخرین نسخه وردپرس را از لینک زیر دانلود کنید

دانلود وردپرس فارسی

پس از دانلود وردپرس وارد پنل هاست خود شوید و به File Manager بروید و درون هاست خود فایل فشرده وردپرس را آپلود سپس اکسترکت کنید