معرفی الگوریتم گودال ماسه بازی گوگل

 

معرفی الگوریتم گودال ماسه بازی گوگل

در واقع با توجه به عوارض گودال ماسه بازی به نظر می رسد این گودال یک فیلتر گوگل برای رتبه بندی است که در اوایل سال 2004 به الگوریتم گوگل اضافه شده است. فیلتر گودال ماسه بازی بر تمام وب سایت های جدیدی که پس از سال 2004 ایجاد شده اند تاثیر دارد. نتیجه خالص این مسئله این است که وب سایت های جدید قادر هستند برای رتبه بندی در کلمات کلیدی و عبارات کلیدی مختلف به رقابت با دیگران بپردازند اما با شرایطی خاص. حتی سایت های حاوی محتوای قوی و کاملا اصولی نیز از این فیلتر معاف نیستند. دلایل ایجاد گودال ماسه بازی

هنگامی که گوگل در تلاش برای مبارزه با هرزنامه ها و خرید از سایت های معتبر بود ، رتبه بندی سایت های معتبر پایین تر از حد انتظار بود و هنگامی که سایت های شروع به درک عناصر اساسی الگوریتم رتبه بندی گوگل کردند ، اسپم ها به سرعت شروع به تحقق بخشیدن به اهداف هرزنامه ها کردند. سایت های اسپم به راحتی در رده های اول نتایج قرار میگرفتند و سایت های معتبر هرچقدر تلاش میکردند نمیتوانستند به رده های بالاتر دسترسی پیدا نمایند.

 حتی سایت هایی که کاملا اصول بهینه سازی را رعایت میکردند هم اسیر این اسپم ها میشدند و در نتایج پشت سر آن ها قرار میگرفتند . به همین دلیل این گودال به وجود آمد تا جلوی این مسائل گرفته شود.اثرات گزارش شده از گودال ماسه بازی

ممکن است سایت در ابتدای تاسیس در رتبه های خوبی قرار بگیرد اما پس از مدتی در این گودال دفن خواهد شد .


مدت زمانی که یک سایت در یک کلمه کلیدی اسیر گودال ماسه بازی است به نظر می رسد به رقابت سایرین در همان کلمه کلیدی ارتباط مستقیم دارد.

ممکن است سایت شما رتبه های خوبی در موتورهای جستجو دیگر (به عنوان مثال یاهو یا MSN) داشته باشد اما به هیچ وجه در گوگل یافت  نشود.

ممکن است در کلمات کلیدی ای که اهمیت کمتری دارند و یا غیر رقابتی هستند نتایج بسیار خوبی داشته باشید.آیا ممکن است برای جلوگیری از گودال ماسه بازی کاری کرد؟

مواردی از وب سایت هایی که درگیر گودال ماسه بازی گوگل نشده اند وجود دارد . برای مثال یکی از وب سایت هایی که با گرفتن مقدار زیادی از لینک ها و پوشش در سایت های مورد اعتماد هرگز درگیر این گودال نشده است وب سایت اخبار بی بی سی است . در حال حاضر هرچه لینک های دریافتی شما ( بک لینک ) از سایت های معتبر بیشتر باشد شانس شما برای فرار از دست این گودال بیشتر است.

 

 

تاثیر طول عمر دامنه در سئو:

سن دامنه سایت شما از لحاظ الگوریتم گوگل اهمیت دارد و در رتبه بندی و نتایج جستجو تاثیر دارد . خوب این خیلی هم عجیب و غیر منطقی نیست ، در دنیای حقیقی هم ، فروشگاه ها و شرکت های قدیمی تر اعتبار بیشتری دارند و مردم به آنها اعتماد بیشتری میکنند . در این زمینه دو چیز برای گوگل اهمیت دارد

۱ ) زمان ثبت دومین شما

۲ ) زمان انقضای دومین 

خوب این دو در درجات اولیه اهمیت هستند ، ولی نکات دیگری هم پس از آن  در رتبه سایت شما دخالت دارند .

مثلا” از زمان ثبت دومین تا زمانی که اطلاعات درآن قرار گرفته است

از زمان درج اطلاعات تا زمانی که گوگل آنرا ایندکس کرده است

دوره زمانی که دومین شما به روز رسانی میشود

آخرین باری که سایتتان به روز شده است  و نکاتی اینچنینی …

معمولا” وقتی دومینی ثبت میشود ، حتی اگر گوگل آنرا ایندکس کند ، باز تا مدتها ، حدود سه یا چهار ماه ، در نتایج جستجوها نمایش نمیدهد . دلیل آن سایتهای اسپم ، تبلیغاتی ، مقطعی ، فصلی و یا سایتهای اینچنین هستند که مدت کوتاهی می آیند و شلوغ میکنند و میروند … اصطلاحا” گوگل به آنها ، سایتهایی میگوید که مشغول گودال ماسه بازی هستند !

خوب اگر دومینی دارید که سن و سالی ازش میگذرد و در اینترنت از ریش سفیدها محسوب میگردد که حسابی قدرش را بدانید و مواظبش باشید ، اگر هم یکی دوسال است که ثبتش کرده اید ، باز هم بد نیست ، دیگر زمان ماسه بازیش تمام شده است ، با طراحی سایت خوب و سئوسازی آن ، و با تمدید دومین برای سالهای بیشتر به ارزش آن اضافه کنید . به هر دلیلی میخواهید دومینی جدید ثبت کنید و حرفه ای جدید راه اندازی کنید ، با رعایت این نکات میتوانید کمی اوضاع را بهبود ببخشید :

۱ – دومین خود را در بیشترین زمان ممکن اجاره کنید ، معمولا” میتوانید از سه سال ، پنج سال و حتی ده سال استفاده کنید .

۲ – در زمان ثبت دومین ، عجله کنید ، منتظر تکمیل شدن طراحی سایت و رفع ایرادهای احتمالی و تسویه حساب با طراح سایت و شنبه ای که میاد نباشید . به محض آنکه اسمش از نظرتان قطعی شد نسبت به ثبت آن اقدام کنید .

۳ – اگر ممکن و به صرفه بود میتوانید از دومین های ثبت شده خریداری کنید . اندکی مبلغ بیشتر خیلی در این تجارت مهم نیست . توجه داشته باشید که یک نام دامنه که یکسال پیش ثبت شده و رنکینگ آن صفر است ، هرگز با دامنه ای که الان ثبت میشود و رنکینگش صفر است برابر نیست . البته در خرید دامنه های ثبت شده سوابق آنرا حتما” بررسی کنید

۴ – تلاش کنید بک لینک های مناسب بگیرید . حضور در شبکه های اجتماعی را از دست ندهید و کمی برای تبلیغات پرداخت پول به ازای کلیک هزینه کنید . مخصوصا” در گوگل و فیس بوک اینکار اهمیت زیادی دارد هرچند که در سایتهای بیشمار دیگر هم بی تاثیر نیست .

درست است که سن دومین شما در الگوریتم گوگل وزن خیلی بالایی ندارد و تنها یکی از عوامل کسب امتیاز است ولی در هر حال حائز اهمیت است و در رقابتهای تنگاتنگ میتواند کفه ترازو را به نفع شما برگرداند . هر کاری ازدستتان بر میاید انجام دهید تا گوگل را متقاعد کنید که سایت شما رشد کرده ، به بزرگسالان پیوسته ، افکار بزرگی دارد و دیگر دوره بازی در گودال ماسه برای آن گذشته است .

 

نحوه بدست آوردن طول عمر دامنه :

برای اطلاع از طول عمر وب سایت خود می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://www.seomastering.com/domain-age-checker.php

در صفحه باز شده در قسمت 1 حداکثر نام 10 دامنه را می توانید وارد کنید و پس از وارد کردن حروف کپچا بر روی" Continue " کلیک کنید. که جدولی به شکل زیر نمایش می یابد که در ان طول عمر دامنه مورد نظر را نشان می دهد:

لیست مطالب مرتبط

آشنایی با گوگل کیورد پلنر google keyword planner

معرفی الگوریتم Top Heavy گوگل برای مبارزه با تبلیغات وب

معرفی الگوریتم جدید گوگل mobilegeddon

ابزار google keyword planner ابزاری بسیار قدرتمند و به روز برای تشخیص این است که هر کلمه و عبارت، چند بار در سال و چند بار در ماه جستجو می شوند.

در صورتی که اخیرا تغییراتی در رتبه­ بندی سایت شما در گوگل بوجود آمده، دلیل این موضوع می­تواند بروزرسانی الگوریتم چیدمان صفحه گوگل باشد.

وگل در تاریخ 28 اسفند 1393 اعلام کرد که به زودی الگوریتم جدیدی در جهت حذف وب سایتهایی که با سیستم های موبایل و تبلت سازگار نیستند در نتایج سرچ منتشر خواهد کرد