آشنایی با الگوریتم ضد اسپم PayDay Loan

وظیفه الگوریتم گوگل برخورد با سایت های اسپم می‌باشد، سایت هایی که کلمات کلیدی آن ها در زمینه اسپم بسیار پر کاربرد هستند. البته این الگوریتم هیچ ارتباطی با الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن ندارد.


همانطور در بالا گفته شد این الگوریتم سایت های اسپم شامل کلمات و اصطلاحات مستهجن، وام و ... را در بر می‌گیرد. جالب است بدانید اسم این الگوریتم از نوع خاصی وام که در آمریکا طرفدار زیادی دارد گرفته شده است و در ابتدا برای مقابله با سایت های اسپم در این زمینه ایجاد شده است.

طبق آپدیت نسخه ۲ این الگوریتم که چند ماه پیش صورت پذیرفت، گوگل اعلام کرد که این الگوریتم همه نتایج در همه کشورها و به همه زبان ها را بررسی می‌کند و تاثیر آن بر نتایج با زبان های مختلف فرق دارد. به طور مثال ۰٫۲ درصد نتایج به زبان انگلیسی را شامل شده است و آنها را اسپم تشخیص داده است.

Matt cutts سرپرست تحقیقات الگوریتم‌های اسپمی گوگل هم گفته که این الگوریتم فقط برای کاربران آمریکایی نیست و تمام جستجوهای جهانی گوگل را شامل میشود. جالب است بدانید که این الگوریتم ۰٫۳ درصد از نتایج جستجو شده در منطقه آمریکا را شامل می‌شود، در حالیکه در ترکیه حدود ۴ درصد !! گفته شده که سایت های اسپم در بین سایت های ترکی بسیار زیاد هستند!
ورژن سوم این الگوریتم هم به تازگی رونمایی شده است و در آن باز هم بر مبارزه با سایت های اسپم تاکید شده اما به طور دقیق مشخص نیست چه سایت‌هایی! ولی مطمئنا موضوعات جدیدی به سیاست های اسپم اضافه شده است.

این الگوریتم هم اکنون در کشور عزیز ما یعنی ایران هم کار میکند . دوستان گرامی قصد دور زدن این الگوریتم را نکنند . چون در این صورت در آپدیت های بعدی افزونه قطعا به دام خواهید افتاد .

این الگویتم همان طور در بالا گفته شد جدیدا به ورژن ۳ به روز رسانی شده است ، در صورت بروز شدن مجدد به شما اطلاع داده خواهد شد .