آشنایی با MozRank

موزرنک (MozRank mR) شناسه دیگری جهت مشخص سازی میزان محبوبیت وب سایت است که از عدد ۱- تا ۱۰ مشخص میشود . موزرنک (MozRank mR) متعلق به شرکت SEOMoz سئو موز میباشد که در سال ۱۹۹۶ با الگوریتم متفاوتی از پیج رنک (PageRank) ایجاد گردید .

موزرنک بر اساس محبوبیت دامنه و محبوبیت صفحات وب سایت برای هر صفحه عددی مشخص را آشکار می سازد که نتیجه لینکهای بازگشتی از سایر صفحات اینترنت را مشخص می نماید . مولفه های موثر بر موزرنک عبارتند از : عناوین صفحات ، محتویات مرتبط مناسب وب سایت ، لینکهای خارجی وب سایت به دیگر وب سایت ها و آدرس ها ، لنگرهای متنی موجود در صفحات و … که تمامی این مولفه ها در شرکت سپنتا مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و بر روی وب سایت هدف پیاده سازی خواهد شد .

 

افزایش موزرنک یعنی افزایش ترافیک وب سایت ، افزایش میزان بازدیدهای موثر حقیقی ، افزایش حجم نمایش کالا و خدمات ، افزایش میزان فروش و در نهایت امر رقابت سالم با رقبا و پیشی گرفتن از تبلیغات سنتی رقبا در دنیای دیجیتال میباشد .

 

امتیاز موزرنک چگونه محاسبه می شود؟

 موزرنک این امتیاز را بر اساس یک مقیاس لگاریتمی حساب می کند که این عدد ین ۰ تا ۱۰ است. پس به دلیل استفاده از مقیاسی لگاریتمی بهبود امتیاز از ۳ به ۴ خیلی آسان تر است از بهبود امتیاز ۷ به ۸. امتیاز موزرنکی که به عنوان امتاز متوسط در بین صفحات وب محسوب می شود حدود ۳ است.

 

چطور می توان موزرنک را بهبود بخشید؟

 برای بهبود موزرنک یک وب ساید می تواند تعداد زیادی لینک از وب سایت های تقریبا محبوب داشده باشد و یا تعداد کمی لینک از وب سایت های خیلی محبوب.

 

اعتبار دامنه چیست؟

 اعتبار دامنه امتیازی است که از طرف شرکت Moz به دامنه ها داده می شود. این امتیاز می تواند از ۱ تا ۱۰۰ باشد و بیانگر این است که یک وب سایت به چه صورت در موتور های جستجو رتبه بندی می شود. شما می توانید از این ابراز برای بررسی رقبای خود استفاده کنید و یا قدرت دامنه خود را به مرور زمان تحت بررسی قرار دهید. این امتیاز با استفاده از سایر معیار های Moz از قبیل لینک ها به دامنه، تعداد کل لینک ها، موزرنک، موزتراست و سایر مولفه های موز محاسبه می شود.

 

مقایسه اعتبار دامنه و اعتبار صفحه:

 اعتبار دامنه امتیازی است که به کل دامنهداده می شود که شامل تمامی اجزای دامنه است ولی امتیاز داده شده به در اعتبار صفحه امتیازی است که به یک صفحه خاص از وب سایت شما داده شده.