پلاس وان گوگل چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

حدود ۱ سال بعد از انتشار دکمه ی Like فیس بوک در سراسر وب، گوگل دکمه ی +۱ (پلاس وان) خود را معرفی کرده است که به شما اجازه می دهد تا نتایج جستجو و تبلیغات های دلخواه خود در گوگل را +۱ کنید.

نتایج جستجو محبوبتان در گوگل را +۱ کنید                                       
زمانی که با حساب کاربری خود در گوگل وارد شوید در نتایج جستجویتان این دکمه را خواهید دید. آیا به حساب کاربریتان وارد شده اید و نمی بینید؟ نترسید، کافی است سری به لینک زیر بزنید:

http://www.google.com/experimental/index.html

روی دکمه کلیک کنید تا دکمه تمام رنگی شود.
زمانی که کار تمام شد شما سایت را +۱ کرده اید.
به شما انتخابی جهت بازگشت نیز می دهد و اطلاعی به شما می دهد که شما آنرا در شبکه ی اجتماعی به اشتراک گذاشته اید. دوباره بحث از شبکه ی اجتماعی (Social Network) افتاد شاید به این فکر کنید که کدام شبکه ی اجتماعی؟
شبکه ی اجتماعی +۱ تان که از شبکه اجتماعی جستجوی گوگل، فیس بوک و توئیتر جدا است.


نتایج +۱ از شبکه شما در جستجو


زمانی که جستجوئی در حالت لاگین شده در گوگل انجام می دهید هر نتیجه ای را که شما +۱ کرده اید یا توسط افرادی در شبکه تان +۱ شده است، مشخص می شود.
در مثال بالا می بینید که چطور دو نام در کنار Nintendo ظاهر می شود. این دو فرد، افرادی در شبکه جستجوگران هستند بعلاوه ۱۶ نفر دیگر در شبکه ی آنها که این سایت خاص را دوست داشته اند. بعلاوه، اگر یک نتیجه ی جستجو تعداد زیادی از +۱ ها را بدست بیاورد اما نه از افرادی که در شبکه شما هستند آنگاه به شما تعداد +۱ ها بدون نام آنها گفته خواهد شد.

بهبود نتایج جستجو
اگر شما جستجو می کنید، خیلی خوب است که شما جوابهای موجود از دوستان تان را ببینید.
مت کاتز مهندس گوگل و رهبر تیم اسپم گوگل عنوان کرد که: اصلی ترین منفعت آن دست یافتن به جستجوئی بهتر است. جستجو های اجتماعی (Social Search) بخصوص با بروزرسانی های اخیر بسیار خود را کارآمد نشان داده است. این تغییر در راستای تکامل جستجوی اجتماعی ایجاد شده است و آن یک پیشرفت طبیعی است تا بهبود نتایج جستجو حاصل شود.

+۱ برای Adword ها
جدای از لیست جستجو گوگل شما اکنون می توانید تبلیغاتهای Google Adword را هم جزء مورد پسندهای (Favorite) خود قرار بدهید. دکمه ی +۱ در کنار اینگونه تبلیغات ها نیز به نمایش در می آید.
گوگل بر این باور است که تبلیغات کنندگان این گزینه را دوست داشته باشند، بر طبق آزمایشی که انجام داده اند نرخ کلیک تبلیغاتهای +۱ شده افزایش یافته است و اینکه شرکتها خیالشان از بابت کلیکهای تصادفی بر روی لینکهای آنها که موجب کسر پول از حسابشان در گوگل می شود، راحت خواهد بود.

 

حقایقی دیگر از این موضوع:
- تمام تبلیغاتها این گزینه را خواهند داشت.
- راهی جهت خاموش کردن آن وجود ندارد.
- کلیک بر روی دکمه ی +۱ به معنای کسر پول از حساب Pay-Per-Click تان نمی شود.
- تبلیغ کنندگان قادر خواهند یود تا وضعیت تبلیغ هائی را که بیشترین +۱ ها را دریافت کرده است ببینند.
حتما شما جزء لیستهای طبیعی هستید و نه تبلیغاتی و در عین حال دوست دارید که وضعیت خود را ببینید، نگران نباشید اگر در Google Webmaster حساب کاربری دارید، شما هم قادر خواهید بود تا وضعیت +۱ سایت خودتان را ببینید.

 

لیست مطالب مرتبط

6 روش داغ نوشتن مقاله در گوگل

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟

تاثیر گوگل پلاس 1+ بر سئو و رتبه

در حال حاضر، مقالات گوگل + می تواند به شما در رسیدن به این اهداف کمک کنند. در واقع، گوگل + توانایی بیشتری نسبت به سایر شبکه های اجتماعی دارد.

هشتگ یا همان Hashtag اولین بار برای نام گذاری گروه ها و موضوعات در چت IRC بکار گرفته شد. با اضافه کردن کاراکتر ‘#’ قبل از رشته ای از حروف یا کلمه ای خاص امکان جستجوی سریع ....

همانطور که می دانید گوگل 1+ در دسترس مدیران وب سایت و صاحبان سایت و ناشران برای در نظر گرفتن محتوای سایت ها در موتور جستجو و انجام بسیاری از کارهای دیگر می باشد.