معرفی کلودفلر Cloudflare و مزایای آن

 CloudFlare خدمات امنیت سایبری را برای سرویس‌های ابری ارائه می‌دهد و در سال‌های اخیر با سرعت بسیار بالایی رشد کرده است. در ۳ سال اخیر این کمپانی به‌طور متوسط ۴۵۰ درصد در هر سال رشد کرده و هم‌اکنون نیز روزانه ۵٫۰۰۰ مشتری جدید به لیست مشتریان این کمپانی اضافه می‌شود
 

 تعریف Cloudflare

Cloudflare در واقع یک سیستم بزرگ و جهانی رایانش ابری است که از صدها و شاید هزاران مشترک در سراسر دنیا تشکیل شده است . البته این نفرات به اطلاعات و سایتهای یکدیگر دسترسی ندارند و تنها Cloudflare منابعی را در اختیار آنها قرار می دهد . وقتی شما عضوی از این جامعه مجازی باشید ؛ اطلاعات بین شما به گردش در خواهد آمد و این تعامل موجب بهبود وضعیت و سرعت بود سایت شما خواهد شد . Cloudflare ادعا می کند چند سرور اختصاصی در برخی نقاط جهان دارد که از آنها برای Cache برخی اطلاعات شما استفاده می کند.

همچنین به دلیل تغییر DNS سایت شما ؛ امکان پیدا کردن محل سرور برای هکر های محترم قدری سخت خواهد شد و این امر موجب افزایش امنیت شما می گردد . البته تمهدیدات نرم افزاری بیشتری برای ارتقای سطح ایمنی سایت شما در  Cloudflare اندیشیده شده است که هرکدام بسیار کارآمد می نماید .

 

Cloudflare چطور کار می کند ؟

Cloudflare در واقع یک سیستم بزرگ و جهانی یارانش ابری است که از صدها و شاید هزاران مشترک در سراسر دنیا تشکیل شده است . البته این نفرات به اطلاعات و سایتهای یکدیگر دسترسی ندارند و تنها Cloudflare منابعی را در اختیار آنها قرار می دهد . وقتی شما عضوی از این جامعه مجازی باشید ؛ اطلاعات بین شما به گردش در خواهد آمد و این تعامل موجب بهبود وضعیت و سرعت بود سایت شما خواهد شد . Cloudflare ادعا می کند چند سرور اختصاصی در برخی نقاط جهان دارد که از آنها برای Cache برخی اطلاعات شما استفاده می کند.

همچنین به دلیل تغییر DNS سایت شما ؛ امکان پیدا کردن محل سرور برای هکر های محترم قدری سخت خواهد شد و این امر موجب افزایش امنیت شما می گردد . البته تمهدیدات نرم افزاری بیشتری برای ارتقای سطح ایمنی سایت شما در  Cloudflare اندیشیده شده است که هرکدام بسیار کارآمد می نماید .

 

مزایای Cloudflare به زبان ساده :

۱- رایگان است

بله ؛ Cloudflare امکان استفاده رایگان را نیز فراهم کرده است . البته اگر بخواهید از امکانات بیشتری بهره مند شوید ؛ می بایست ماهانه ۲۰ دلار پرداخت کنید تا از حداکثر پتانسیل آن بهره مند شوید .

۲- آسان  است

برای استفاده از Cloudflare نه به سخت افزاری خاصی نیاز دارید و نه مجبورید کدی را به سایت خود اضافه کنید. تنها کافیست ظرف کمتر از ۵ دقیقه دامین خود را در سیستم ثبت کرده و پس از اعمال تنظیمات اولیه (که به نظرم حالت پیش فرض بسیار مناسب است) DNS های دامینتان را تغییر دهید .

۳- سریع است

همانطور که عنوان شد ؛ کل فرایند به کارگیری این سیستم کمتر از ۵ دقیقه زمان نیاز دارد و از همان ابتدای کار می توانید تاثیرات آنرا برروی سایت خود مشاهده کنید !

علاوه بر همه اینها ؛ Cloudflare یک سیستم آمارگیر نیمه حرفه ای نیز به شما ارائه می کند که می توانید آمار و کیفیت بازدیدکنندگان ؛ crawlers ها و… را مشاهده و رهگیری کنید .

 

 

لیست مطالب مرتبط

CDN چیست؟

چگونه سرعت سایت خود را بالا ببریم؟

الگوریتم مرغ مگسخوار را بشناسیم

یکی از تکنولوژی های محبوب وبمسترها CDN که مخفف کلمات Content delivery network و به معنای شبکه توزیع محتوا است

امروزه یکی از پارامترهایی که گوگل به آن اهمیت می دهد سرعت لود سایت و رسپانسیو بودن سایت می باشدروش هایی که ساده هستند اما می توانند در رنکینگ گوگل تاثیر گذار باشند.

مرغ مگسخوار گوگل، بنا بر اعلانات گوگل، نتایج جستجوی گوگل را بهینه سازی نموده است و همچنین در آن قابلیت جستجوی موبایل و جستجو توسط صدا سازگاری شده است.