درباره نسخه جدید easyapache

و بالاخره Easy Apache 4 با انتشار اطلاعیه ی زیر منتشر شد : 

Easy Apache 4 در نسخه ی 54

ما بازخوردهای خوبی را پس از اولین انتشار نسخه چهارم Easy Apache  و MultiPHP در ورژن 11.52 از جامعه دریافت کردیم ! بسیاری از کاربران آن را با تنظیمات خودشان آزمایش کردند و بسیاری از سیستم ها در حال حاضر از  Easy Apache استفاده میکنند.با وجود هشدار فنی در نسخه ی 52 ، Easy Apache کاملا پایدار است. بزرگترین زحمت فعلی مهاجرت از EA3  به EA4 است. اگر شما از مشخصات پیش فرض EasyApache 3  استفاده میکنید، این مهاجرت نسبتا ساده است. ما کاربران را تشویق میکنیم تا این مهاجرت را امتحان کنند و از آنها میخواهیم تا نتایج خود را به ما اطلاع دهند . هر چه تعداد گزارش ها بیشتر باشد، ما بهتر میتوانیم این روند را مدیریت کنیم.

 

ما در حال کار روی این موضوع هستیم که اطمینان حاصل کنیم پروفایل EA3  شما ، تا حد امکان روی EA4  منطبق باشد. EasyApache 3 دارای تعداد زیادی دستورات داخلی است و نگرانی اصلی ما انطباق کامل EA4  است. اگر شما با مدیریت بسته ها در سیستم لینوکس RedHat  آشنا هستید، مدیریت EasyApache 4 برای شما مشکل نخواهد بود. اگر شما بنا به هر دلیلی نتوانستید با EasyApache 4 کار کنید، میتوانید امیدوار باشید چون بازگشت به پروفایل قبلی روی EasyApache 3 کار آسانی است.

 

چه چیزهایی در easyapache  تغییر کردند؟

ما اسکریپت EasyApache  را به صورت قابل توجهی باز نویسی کردیم تا بتوانیم تجزیه تحلیل بهتری نسبت به روند نصب EasyApache 3  و انتخاب  بسته مناسب EA 4 داشته باشیم. این در حالیست که بیشتر بسته ها در EA3 با EA4  یکی هستند، اگر احیانا تعارضی وجود داشت، اسکریپت مهاجرت میتواند شما را برای انتخاب بسته راهنمایی کند. کارایی اسکریپت برای بازرسی عمومی جهت بازگشت به نسخه ی قبلی هم ساده تر است.

 

رابط کاربری EasyApache 4

ما گزینه های زیادی را به رابط کاربری EA4  در WHM اضافه کرده ایم. این تغییرات باعث شده تا رابط کاربری ساده تری داشته باشیم. شما میتوانید محتوای صفحات داخلی را برای انتخاب بسته های منحصر به فرد از قبیل PHP extensions, MPMs و …. بینید.

 

رابط کاربری Multi PHP

ما تب ‘PHP Handlers’ را به رابط کاربری مدیریت MultiPHP اضافه کرده ایم. این رابط کاربری جدید به شما این امکان را میدهد که با سرعت و راحتی بیشتری  Apache handlers را برای هر نسخه از پی اچ پی تغییر دهید. همچنین این رابط کابری شامل یک عیب یاب داخلی جهت بررسی مشکلات پیکربندی میباشد. پس اگر چیزی باشد که درست کار نکند، رابط کاربری قبل از اینکه آن را اعمال کنید به شما اطلاع میدهد.

 

MultiPHP Refactor

ما کارهای زیادی را در پشت صحنه انجام دادیم که اجازه ی گسترش آسان تر زبان ها و وب سرورهای آینده را میدهد. در حالی که این تغییرات عمدتا به چشم نمیایند. این تغییرات توانایی های بالاتر و زبان های برنامه نویسی بیشتری مثلا به غیر از وب سرور آپاچی پشتیبانی میکند. البته ما هنوز سرورهای اضافه یا زبان های جدید را اضافه نکردیم و این در برنامه ی آینده ی ماست.

با تغییرات و پیشرفت های اخیر توانستیم برای EA4  پنل مهاجرت را بسازیم و بتوانیم EA4   را از نسخه ی پیشنمایش فنی به نسخه بتا ارتقا دهیم. این موضوع یک گام ما را به تولید نسخه ی نهایی نزدیک تر میکند و امیدواریم تا دریافت گزارش های بیشتر درباره ی این پلتفرم به ما این اجازه را بدهد که آن را برای نزدیکتر کردن هر چه بیشتر به نیاز میزبانی شما اصلاح کنیم.

 

PHP7

در حال حاضر نسخه 7 پی اچ پی منتشر شده است. تغییرات عمده PHP٧ را می‌توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

  1. سرعت بیشتر و کارایی بالاتر
  2. حذف موارد از رده خارج نسخه‌های پیشین
  3. عملگرهای جدید
  4. مرتب‎سازی و یک دست نمودن متغیرها و تخصیص مقدار به آن
  5. نمایش بهتر خطا و Exception و مدیریت کارآمدتر آن‌ها با استفاده از Engine Exception
  6. ویژگی‌های جدید زبانی
  7. نوع‎گذاری قوی (strong type scalars)؛ قابلیت مشخص نمودن نوع پارامترهای یک تابع و مقدار برگشتی از آن

 

پشتیبانی از MultiPHP PECL & PEAR

ما در حال کار بر روی پشتیبانی کامل EA4 از PECL & PEAR هستیم، به طوری که کاربران و مدیران بتوانند به راحتی افرونه های گرد آوری شده و نشده برای هر نسخه از پی اچ پی را نصب کنند.

 

ادغام EasyApache 4 & CloudLinux

ما درخواست هایی برای ادغام کلود لینوکس دریافت کردیم و این کاری است که ما به زودی میخواهیم آن را انجام دهیم. برای اطلاعات بیشتر باید منتظر باشید. ما امیدواریم که در نسخه ی 56 cPanel & WHM به صورت کامل از CloudLinux پشتیبانی شود.

 

EasyApache به عنوان نسخه ی پیش فرض همراه با cPanel & WHM

در حالی که ممکن است EA4 برای نصب به صورت پیش فرض برای همه هنوز آماده نباشد و ما در حال فراهم کردن آن هستیم، ما امیدواریم که در روش نصب جدید، به کاربران این اجازه را بدهیم که از گزینه نصب به صورت پیش فرض استفاده کنند.

 

Nginx

Nginx میتواند اولین سیستم ذخیره در حافظه پنهان باشد که روی آن کار میکنیم. ما هنوز اطلاعات زیادی در این مورد نداریم اما وقتی توانستیم دقیقتر روی آن کار کنیم، به شما اجازه میدهیم درباره آن بیشتر بدانید.

برای مطلع شدن از آخرین اطلاعات درباره ی 4 EasyApache میتوانید به Current Status of EasyApache 4 مراجعه کنید.