راهکارهای افزایش امنیت هاست لینوکس

وقتی یک وب سایتی را راه اندازی می کنید یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد امنیت سایت می باشد به طوری که سایت توسط هکرها هک نشود.

در این مقاله راه کارهای ساده و البته مهم را برای شما بازگو خواهیم کرد تا با رعایت آنها بتوانید امنیت اطلاعات و داده های خود را بر روی هاست های لینوکس ارتقا دهید.

۱- یک میزبان مطمئن انتخاب کنید

قدم اول در امنیت وب سایت شما انتخاب میزبان مطمئن می باشد حتما از خودتان می پرسید نشانه های یک میزبان مطمئن چیست ؟! پشتیبان گیری منظم از اطلاعات یکی از نشانه های مهم یک هاستینگ خوب می باشد نکته دوم استفاده از نرم افزار های دارای لایسنس است حتما از میزبان خود بپرسید که آیا وب سرور و کنترل پنل شما لایسنس دار می باشد یا خیر . نکته سوم استفاده از فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری به منظور بالا بردن سطح امنیت سرور است و نکته چهارم سابقه و میزان فعالیت هاستینگ می باشد . موارد فوق در انتخاب یک هاست مطمئن بسیار تاثیر گذار می باشد.


۲ – ایجاد رمز بر روی پوشه admin هاست

یکی از امکانات کنترل پنل هاست رمز نگاری پوشه ها می باشد که به منظور بالا بردن امنیت یک وب سایت انجام می گیرد پس همیشه رمز دوم روی پوشه مدیریت وب سایت خود بگذارید تا جلوی ورود هکرها به این پوشه را بگیرید.


۳ – تغییر پیشود جداول پایگاه داده هاست

پس از نصب مدیریت محتوا روی هاست ، جداول پیشفرضی در پایگاه داده شما ساخته می شود . در هنگام نصب مدیریت محتوا از شما می خواهند نام پیشفرض را به نام مورد نظر تغییر دهید که این مورد جهت امنیت بیشتر پیشنهاد می شود که تغییر کند.


۴- دسترسی به پوشه مدیریت برای آیپی های محدود و خاص

برای چنین قابلیتی به پوشه مدیریت سایت بروید و فایل htaccess. را ویرایش کنید و نمونه کد های زیر را اضافه نمایید

order deny,allow
allow from 18.44.5.77
allow from 88.67.34.20
deny from all

توجه کنید فقط به آی پی های تعریف شده فوق اجازه دسترسی به پوشه Admin را میدهد پس به جای آیپی های بالا آی پی خودتان را جایگزین نمایید

 

با رعایت موارد ذکر شده، اکنون وب سایت شما که بر روی هاست لینوکس قرار دارد در مقابل بسیار از حملات هکرها مقاوم خواهد بود.

 

 

لیست مطالب مرتبط

متداولترین پورت های آسیب پذیر

چگونه وب سایت خود را ایمن کنیم؟

راه هایی برای چک کردن هاست

پرداختن به مقوله  امنيت سيستم های عامل ، همواره از بحث های مهم در رابطه با ايمن سازی اطلاعات در يک سيستم کامپيوتری بوده

روزانه چه تعداد وب سایت ایجاد می شود؟وبلاگ چطور؟و از همه مهمتر چه تعداد هکر به دنیای پهناور اینترنت وارد می شوند؟

را ه های چک کردن این که وب سایت پایین است یا بالا در حال اجرا باید سریع باشد شما نمی خواهید وقت خود را برای تجزیه