معرفی نرم افزارهای ادیتور متنی HTML در طراحی وب سایت

 

ابزارهای Visual همیشه کاربرد مناسبی در طراحی داشته و دارند اما در کنار انواع نرم افزارهای متنوع در زمینه طراحی وب سایت باز هم همیشه طراحان وب سایت باز هم گاهی برای ویرایش کدهای وب از نرم افزارهای ادیتور ساده متنی بهره میبرند.

البته استفاده از این ابزار معمولا در بین طراحان قدیمی تر و حرفه ای تر که سابقه بیشتری در کدنویسی دارند کاربرد دارند و اکثر طراحان وب نسل جدید با سابقه کار کمتر معمولا استفاده از نرم افزارهای Visual را ترجیح میدهند.

در ادامه قصد داریم شما را با تعدادی نرم افزارهای کاربردی در زمینه ویرایش کد به صورت دستی آشنا کنیم. یکی از بزرگترین ویژگی های این دسته از نرم افزارها ساده بودن آنهاست و تمامی آنها با کمترین امکانات ممکن بر روی اکثر سیستم ها قابل اجرا هستند.

نرم افزار Notepad++

پلتفرم : ویندوز

نوع : رایگان

تمامی کاربران ویندوز با نرم افزار Notepad به خوبی آشنایی دارند و حالا با ارائه Notepad ++ امکانات بیشتری برای ویرایش کد در اختیار طراحان و کدنویسان وب قرار گرفته است. با توجه به رایگان بودن و همچنین امکانات بسیار مناسب دیگر این نرم افزار یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.

نرم افزار BBEdit

پلتفرم : اپل

نوع : تجاری با قیمت 49 دلار

این ادیتور در حدود 20 سال است که در بازار وجود دارد و با امکانات مناسب در کنار پانل گرافیکی جذاب به کمک کدنویسان می شتابد. امکان تفکیک رنگ در کدها و همچنین سرعت بالا نیز از دیگر ویژگی های این نرم افزار پر سابقه بشمار میرود.

 

نرم افزار Bluefish

پلتفرم : اپل ، ویندوز ، لینوکس

نوع : رایگان

یکی دیگر از نرم افزارهای ادیتور با ظاهری بسیار جذاب و با امکان تشخیص و تفکیک کدهای ASP.NET, CSS, HTML, JavaScript, PHP و یکی از بهترین ابزار جستجو و جایگزینی جمعی در کدهای موجود. همچنین این نرم افزار از ویزاردهای جالبی برای اضافه کردن CSS ، فرم ، انواع مدیا و همچنین امکاناتی برای تنظیم کردن کد در قالب بهره میبرد.

 

نرم افزار Coda

پلتفرم : اپل

نوع : تجاری با قیمت 75 دلار

یکی از قدیمی ترین نرم افزارهای ادیتور کد در بازار با سابقه ای طولانی با امکان اعمال انواع تنظیمات حرفه ای با یک سیستم اتصال فرضی به بانک اطلاعاتی MySql به صورت داخل پوسته ای .

 

نرم افزار Code Writer

پلتفرم : ویندوز 8

نوع : رایگان

تبلت های ویندوزی در رقابت سختی با تبلت های اپل و اندرویدی بسر میبرند و از هیچ کاری برای رقابت و کسب برتری خودداری نمیکند. با ارئه این ادیتور بر روی تبلت های ویندوزی شما قادر به ویرایش کدها بر روی تبت خود در همه جا خواهید بود. این ادیتور از تصحیح کننده خودکار به صورت هوشمند بهره میبرد.

 

نرم افزار DroidEdit Pro

پلتفرم : اندروید

نوع : تجاری در حدود 2 دلار

برای اندروید نیز چندین ویرایشگر کد ارائه شده است اما اکثر آنها با امکانات کم و ضعیف موفق به جذب و راضی نگه داشتن کاربران نشدند. حالا با ارائه DroidEdit Pro امیدواری ها بیشتر شده است. این اپلیکیشن امکان اتصال به FTP و همچنین DropBox را بصورت توکار دارا میباشد. در صورتی که از کاربران اندروید هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از اپلیکیشن فوق برای ویرایش کد به صورت تخصصی است.

 

نرم افزار Textastic

پلتفرم : اپل

نوع : تجاری در حدود 9 دلار

کاربران iPad با استفاده از این اپلیکیشن میتوانند براحتی تمامی کدها را در کوتاه ترین زمان ویرایش نمایند. امکان اتصال به FTP و امکان نشانه گذاری کدها و قابلیت جایگزینی ساده در بین کدها کار با این اپلیکیشن را بسیار راحت و دلچسب ساخته است.

 

 

لیست مطالب مرتبط

بهینه سازی سایت های طراحی شده با Html

ترتیب مراحل طراحی وب سایت رنگ و احساس هر رنگ در طراحی وب چه معنای دارد؟

در این مقاله چندین بهینه ساز صفحات طراحی شده با زبان Html معرفی و نحوه ی کار با آنها توضیح داده می شود.

مراحل طراحی وب سایت بسیار گسترده تر از جنبه های فنی آن همانند برنامه نویسی می باشد؛ لذا برای اینکه سایتی موفق و سود آور داشته باشیم

سالها تحقیقات در این زمنیه ثابت کرده است که هر رنگ بیانگر به یک نوع احساسات است و منجربه یک نوع رفتار مشخصی میشود.